Sylwia Hofman-Bałdyga

Pracownia rozwoju osobistego i psychoterapii

Twoja droga do rozwoju

Witam na mojej stronie

Jestem psychologiem, terapeutą małżeńskim i rodzinnym oraz trenerem rozwoju osobistego. Moją pasją jest wspieranie innych w dokonywaniu ważnych zmian w swoim życiu oraz pomaganie im w szeroko pojętym rozwoju osobistym.
Jeśli poszukujesz pomocy w indywidualnych trudnościach, przeżywasz kryzys w bliskiej relacji, a także jeśli chcesz rozwijać swój potencjał osobisty, zapraszam do zapoznania się z moimi propozycjami.

Polub nas na Facebooku!

O mnie

Jestem psychologiem, posiadam uprawnienia do psychoterapii indywidualnej, par i rodzin. Obecnie zajmuję się przede wszystkim terapią małżeństw i par oraz terapią indywidualną osób dorosłych i młodzieży (od 15 roku życia). Prowadzę także terapię rodzin, w której pomocne jest posiadane przeze mnie doświadczenie zawodowe jako psycholog szkolny. Od kilku lat współpracuję z gdańskim oddziałem Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich. W swojej pracy stale się rozwijam, a w celu utrzymania wysokich standardów poddaję ją superwizji.

Moja misją jest zapewnianie kompleksowej i profesjonalnej pomocy osobom indywidualnym oraz małżeństwom i rodzinom w kryzysie. Pracuję zawsze w oparciu o konkretne cele, które chce realizować osoba/para szukająca pomocy - zapewnia to bezpieczne ramy dla naszej współpracy, a także pozwala pracować nad rozwiązaniem konkretnych spraw i widzieć dokonywane postępy. Każdą osobę traktuję bardzo indywidualnie i gwarantuję absolutną dyskrecję (za wyłączeniem szczególnych sytuacji określonych prawnie).

Cennik i czas trwania spotkań, obowiązujące od 1 grudnia 2016:
(zmiana nie dotyczy osób i par będących aktualnie w trakcie terapii)

  • konsultacja/terapia indywidualna: 55 - 60 minut, 120 zł
  • konsultacja/terapia pary lub rodziny: 75 - 80 minut, 160 zł
    (spotkania w terapii par odbywają się co 2 tygodnie)

Dowiedz się więcej o terapii indywidualnej (kliknij TUTAJ).

Dowiedz się więcej o terapii małżeńskiej/par (kliknij TUTAJ).

Dowiedz się więcej o lokalizacji gabinetów (kliknij TUTAJ)

 

Zapraszam na mojego bloga o budowaniu i ratowaniu związków:
Uratuj Swój Związek:

www.uratujswojzwiazek.pl

---------------------------------------------------------------

Co to znaczy terapia krótkoterminowa?

Terapia systemowa jest zaliczana do terapii krótkoterminowych, czyli takich gdzie maksymalny czas pracy z daną osobą trwa do 2 lat. Większość osób odczuwa pierwsze zmiany po 3-5 spotkaniach, a w wielu przypadkach  całkowity czas terapii zamyka się w 10-12 spotkaniach. Zależy to oczywiście od rodzaju problemu, a także od celów jakie wyznaczy sobie dana osoba. Większość par odczuwa poprawę sytuacji również po 3-5 spotkań, co jest osiągalne na przestrzeni około 3 miesięcy (z parami terapię prowadzę w odstępach dwóch tygodni). W poważniejszych kryzysach małżeńskich lub osobistych terapia może trwać od 6 - 12 m-cy. W wyjątkowych przypadkach do 2 lat.

Przeczytaj artykuł "Dlaczego nie warto zwlekać z terapią małżeńską?" (kliknij TUTAJ)

Rozwój osobisty

Uzupełnieniem lub alternatywą psychoterapii mogą być dla Państwa warsztaty rozwoju osobistego. Ukończyłam Kurs Technik Trenerskich Grupy SET, a w ramach doświadczeń trenerskich od wielu lat prowadzę treningi i szkolenia dla firm, stowarzyszeń oraz klientów indywidualnych z zakresu rozwoju osobistego i tzw. kompetencji miękkich (soft skills).

Z tematyką i terminami planowanych warsztatów rozwoju osobistego można zapoznać się TUTAJ.